Πρώτη μέρα της διήμερης απεργίας των Ναυτεργατών, πανό και μοίρασμα κειμένων στο λιμάνι του Πειραιά
Αξίζει να σημειωθεί η καθολική συμμετοχή στην Απεργία πανελλαδικά, όσο και η – αποτυχημένη- απόπειρα καταστολής που σημειώθηκε στο λιμάνι της Κεραμωτής στην Καβάλα, απ’ όπου είναι και η παραπάνω φωτογραφία. Το σίγουρο πάντως είναι ότι με δεδομένη την άρνηση των Εφοπλιστών και της κυβέρνησης να ικανοποιήσουν τα βασικά αιτήματα των ναυτεργατών, η αντιπαράθεση στα Λιμάνια εισέρχεται σε τροχιά κλιμάκωσης.
ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ και ΔΥΝΑΜΗ στους Ναυτεργάτες και τα Ταξικά Σωματεία τους!
![](https://efodos.net/wp-content/uploads/2023/02/328631048_564303448758103_7882263146454550136_n-1024x576.jpg)
![](https://efodos.net/wp-content/uploads/2023/02/328692880_699332508407466_3114851513816652562_n-1024x576.jpg)
![](https://efodos.net/wp-content/uploads/2023/02/328720633_3117687088524171_5424307299106836685_n.jpg)
![](https://efodos.net/wp-content/uploads/2023/02/330154087_575898657488613_113900737415566709_n-1024x768.jpg)