![](https://efodos.net/wp-content/uploads/2023/09/Screenshot_2023-09-22-19-23-00-979_com.facebook.katana-edit-1024x789.jpg)
![](https://efodos.net/wp-content/uploads/2023/09/Screenshot_2023-09-22-19-22-49-143_com.facebook.katana-edit-731x1024.jpg)
![](https://efodos.net/wp-content/uploads/2023/09/Screenshot_2023-09-22-19-22-38-230_com.facebook.katana-edit-1024x764.jpg)
![](https://efodos.net/wp-content/uploads/2023/09/Screenshot_2023-09-22-19-12-53-682_com.facebook.katana-edit-1024x776.jpg)
Εκδήλωση – συζήτηση την Παρασκευή 29/9 στις 19.00 στον πολιτικό χώρο της Ταξικής Αντεπίθεσης (Καλλιδρομίου 49, Εξάρχεια) με την συμμετοχή συντρόφων/ίσσων από την Kατάληψη Παλιού Νεκροτομείου Αλεξανδρούπολης σχετικά με:
-τον ιμπεριαλιστικό πόλεμο και την μετατροπή της Αλεξανδρούπολης σε νατοϊκό ορμητήριο και Σούδα του Βορρά.
-την οικολογική και ανθρωπιστική καταστροφή με τις πυρκαγιές στον Έβρο.
-την όξυνση της κρατικής και παρακρατικής επίθεσης σε πρόσφυγες και μετανάστες.
-την πρόσφατη επίθεση εναντίον του αναγνωστηρίου και τις αντιστάσεις που αναπτύσσονται απέναντι στην κρατικη/καπιταλιστική/ιμπεριαλιστική βαρβαρότητα
Θα γίνει επίσης συζήτηση για την παρουσία του ανταγωνιστικού κινήματος στην πόλη της Αλεξανδρούπολης στα πλαίσια της αντιπολεμικής – αντιφασιστικής κινητοποίησης στις 15/10 που διοργανώνεται από τις πολιτικές συλλογικότητες:
[Συνέλευση Κατάληψης Παλιού Νεκροτομείου (Αλεξανδρούπολη)/ Πέλοτο, στο δρόμο για την αναρχία και τον κομμουνισμό (Ξάνθη), Δυσήνιος Ίππος (Πάτρα)/ Ταξική Αντεπίθεση (Αθήνα)]
Θα ακολουθήσει μπαρ οικονομικής ενίσχυσης
Κατάληψη παλιού νεκροτομείου Αλεξανδρούπολης
Ταξική Αντεπίθεση (Ομάδα Αναρχικών & Κομμουνιστ(ρι)ών)